بازاریابی و تبلیغات

دلایل حضور در نمایشگاه ؟

حضور در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه برای هر کسب و کاری، مزیت های فراوانی را به همراه دارد. بنابراین برای استفاده از این فرصت کوتاه و ارزشمند باید تمامی ابزارهای تبلیغاتی را بکار بست.

در این مقاله به دلایل حضور در نمایشگاه و آثار بلند مدت آن در بازاریابی و برندینگ اشاره خواهد شد.

برقراری ارتباط چهره به چهره با مشتریان بالقوه

جذب مشتری و ایجاد شبکه ای گسترده از مشتریان، کار بسیار دشواریست. در با اینکه در عصر ارتباطات به سر می بریم و دنیای مجازی سهم بزرگی از زندگی ما را دربرگرفته اما همچنان دیدار چهره به چهره برای جذب مشتری، حرف اول را می زند. روشهای سردی مانند بازاریابی تلفنی، ایمیل، ارسال کاتالوگ از روشهای بسیار ضعیف بازاریابی هستند زیرا معمولا توسط مشتریان نادید گرفته می شوند.  بنابراین حضور در نمایشگاه و رعایت اصول جذب و حفظ مشتریان در نمایشگاه می تواند سبب رشد فزاینده ی شبکه ی مشتریان گردد.

نمایشگاه بستری را فراهم می کند تا با یک مشتری بالقوه ملاقات کنید. و محصولات خود را در معرض ديد آنها قرار دهيد.و با وجود اينكه برخی از مردم در زمان برگزاری نمایشگاه اقدام به خرید نمی کنند اما مطمئن باشید این شناخت اولیه در نمایشگاه سبب برقرای ارتباطهای آتی خواهد شد.

البته فراموش نکنید که برای اثر گذاری بیشتر و ماندگاری برند در ذهن مخاطب، بهتر است؛ هدایای تبلیغاتی کاربردی و خلاقانه ارائه نمایید. تا نمایش تبلیغات برند شما تا بعد از نمایشگاه نیز ادامه داشته باشد.

برند سازی در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه فرصتی عالی برای نمایش نام تجاری است. در نمایشگاه می توانید بهترین تصویر را از کسب و کارتان در اذهان مخاطبین خلق کنید. همچنین می توانید به کمک غرفه نمایشگاهی،شبکه های مجازی و هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی، توجه رسانه های اجتماعی و مردم را جلب نمایید. و در این فرصت برند و شعار تبلیغاتی خود را در اذهان تثبیت کنید. بنابراین در زمان برگزاری نمایشگاه، فرصت را غنیمت شمرید و با تمام توان خود، روی افزایش آگاهی مردم از برند و ایجاد شبکه های ارتباطی بپردازید.

قبل از برگزاری نمایشگاه، مخاطبین ویژه خود را دعوت کنید. سعی کنید دعوت نامه به همراه هدیه ای خاص ارسال کنید. تا فرد مورد نظرتان به حضور در نمایشگاه ترغیب شود. سپس در زمان حضور در نمایشگاه، مهمانهای خود را با هدایای تبلیغاتی خلاقانه و ماندگار بدرقه نماید. بدیهیست که با این رفتار، در ذهن بازدیدکنندگان، حرفه ای، متمایز و ماندگار خواهید بود.  

کسب اطلاعات روز در مورد صنف یا صنعت خود

در نمایشگاه همیشه پیشتازان و ممتازان هر صنفی حضور دارند. به همین خاطر کمک می کند تا دانش و اطلاعات کاری شما به روز باشد. با حضور در نمایشگاه می توانید از محصولات جدید، منابع جدید و روند رش رقبا آگاه شوید و بازاریابی و فروش خود را بر مبنای این اطلاعات قرار دهید.علاوه بر آن معمولا در حاشیه نمایشگاه، همایشهای تخصصی و نشستهای خبری مفیدی برگزار می شود که شما را از روند بازارهای جهانی مطلع خواهد کرد.

بیشترین بازگشت سرمایه در نمایشگاه

معمولا اغلب روشهای بازاریابی، با طرف بودجه های کلانی انجام می شد در حالیکه به نتیجه ی آنها هیچ اطمینانی ندارید. اما آمار گویای آن است که، حضور در نمایشگاه همواره بیشترین بازگشت سرمایه را به همراه دارد. بنابراین برای حضور در نمایشگاه و اهدای هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه، بودجه تبلیغاتی مناسبی را در نظر بگیرید و آن را نوعی سرمایه گذاری بنامید.

اما لازم است؛ بای حضور در نمایشگاه برنامه ریزی دقیقی صورت دهید. غرفه نمایشگاهی، عوامل حاضر در غرفه، هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی سه رکن اصلی موفقیت در نمایشگاه هستند.

تنظیم قرارداد در نمایشگاه

زمان برگزاری نمایشگاه، لحظات ارزشمندی وجود دارد که شما با مشتریان بالقوه ملاقات خواهید داشت و آنها آماده عقد قرار داد با شما خواهند بود. از این فرصت استفاده کنید. می توانید قبل از نمایشگاه به مشتریان خاص خود اطلاع دهید که در نمایشگاه فروش ویژه با شرایط خاصی دارید. مثلا با درصد تخفیف نمایشگاهی، مدت دار کردن زمان پرداخت و یا اهدای هدایای تبلیغاتی نفیس در نمایشگاه، مشتریان را برای عقد قرارداد در نمایشگاه ترغیب نمایید. بدیهیست که مخاطبینی که به محصولات یا خدمات برند شما علاقه مند هستند؛ منتظر معاملات عالی؛ در چنین رویدادهایی هستند.

شناخت بازار کار در نمایشگاه

نمایشگاه‌ها زمان مناسبی برای بررسی رقبا و صنعت است. به غرفه های نمایشگاهی دیگر سر بزنید و استراتژی فروش یا لیست قیمت آنها را یادداشت و مقایسه کنید. در چنین شرایط درک شما از شرایط بازار بیشتر خواهئد شد. به راحتی می دانید که در نمایشگاه های آتی چگونه غرفه سازی کنید، چه هدایای تبلیغاتی اثر بیشتری دارد. و پس از نمایشگاه چگونه بازاریابی خود را ادامه دهید. بنابراین حضور در نمایشگاه به شما کمک می کنند تا استراتژی کسب و کار و همچنین بازاریابی خود را ترسیم کنید!

زمان معرفی محصول و خدمات جدید

در نمایشگاه تولید کنندگان و مصرف کنندگان در مکان و زمانی مشخص در کنار هم قرار دارند؛ پس بهترین زمان برای معرفی خدمات جدید و یا محصولات جدید به بازار است. مزید بر آگاهی بازار از محصول جدید، شما می توانید در همین فرصت میزان فروش و موفقیت این محصول را در نمایشگاه ارزیابی کنید.

 حضور در نمایشگاه مزیتهای فراوانی را به همراه دارد. اما رعایت اصول حضور در نمایشگاه، غرفه سازی در نمایشگاه و انتخاب جدیدترین هدایای تبلیغاتی می تواند شما را از دیگران متمایز سازد.

 گروه هدایای تبلیغاتی فدک با 26 سال تجربه فعالیت در زمینه های تبلیغاتی، در این مسیر همراه شماست تا درک عمیق تری از سرمایه گذاری در نمایشگاه داشته باشید و همواره یک قدم از سایرین فراتر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *