بازاریابی و تبلیغات

10  نکته برای خرید هدیه تبلیغاتی خاص

هدیه تبلیغاتی خاص

همه ی ما امروزه در دنیایی پر از رقابت زندگی می کنیم. در تمام کسب و کارها از کوچک و محلی گرفته تا کسب و کارهای جهانی، هر کدام در سطح خود دائماً به دنبال راهی برای ایجاد تمایز با سایرین و اعلان برتری خویش هستند. در چنین شرایطی، تبلیغات هدفمند در زمان و مکان درست، برگ برنده شما خواهد بود. گاهی تبلیغاتی با هزینه های گزاف انجام می شود؛ اما اثر چندانی در جذب مشتری ندارد. پس بهترین روش چیست؟ در حال حاضر با توجه به آمار جهانی، مطمئن ترین روش بازاریابی، تبلیغات خاص و خلاقانه هستند. گاهی خرید هدیه تبلیغاتی خاص در زمان و مکان مناسب؛ تا سالیان سال اثر بخش خواهد بود. بنابراین هدایای تبلیغاتی می تواند مقرون به صرفه ترین و تاثیرگذار ترین روش تبلیغات، برای هر نوع کسب و کاری باشد.

هدیه تبلیغاتی خاص چیست؟

هدایای تبلیغاتی اقلامی هستند که یک شرکت برای معرفی برند خود به مشتریان و مخاطبین خود می دهد. و معمولا لوگوی شرکت یا سایر اطلاعات برند روی آنها حک می گردد. اما هدیه تبلیغاتی خاص، تنها برای تعداد معدودی از مخاطبین تهیه می شود ولازم نیست، مشخصات برند به روی آن چاپ شود.

خرید هدیه تبلیغاتی خاص چه تأثیری در کسب و کار ها خواهد داشت؟

شرکت ها با استفاده از هدایای تبلیغاتی آگاهی از برند را افزایش می دهند، وفاداری مشتری را بهبود می بخشند و مشتریان جدید جذب می کنند. وقتی مشتریان از یک کسب ‌وکار هدیه دریافت می‌کنند، احتمال اینکه  در آینده آن کسب ‌وکار را به خاطر ‌آورند، به شکل شگفت انگیزی افزایش خواهد داشت. اما خرید هدیه تبلیغاتی خاص برای مخاطبین خاص، بیانگر جایگاه ویژه آنان در کسب و کار شماست. و این نوع عملکرد، سبب تثبیت، ذهنیت مثبت، از برند شما در ذهن آنها خواهد شد.

انواع هدایای تبلیغاتی خاص

طیف گسترده ای از هدایای تبلیغاتی از جمله ساعت تبلیغاتی، انواع لوازم اداری، انواع خودکار و روانویس و … وجود دارد. که در هر کسب و کاری با توجه به بودجه، مخاطبان هدف و مناسبت این هدایا تهیه می شود. اما برای خرید هدیه تبلیغاتی خاص، لازم است روی علایق و موقعیت اجتماعی فرد گیرنده تمرکز کنید سپس زمان ارائه ی آن را مشخص نمایید. و در انتها با در نظر گرفتن این دو آیتم بهترین هدیه را از میان هدایای تبلیغاتی خاص انتخاب نمایید.

چقدر برای هدایای تبلیغاتی خاص هزینه کنیم؟

اینکه شرکت ها باید برای هدایای تبلیغاتی چقدر هزینه کند؟  به بودجه آنها و نوع هدیه، بستگی دارد. ایجاد تعادل بین هزینه و عملکرد بسیار مهم است. هدیه ای را در نظر بگیرید که بیشترین بازگشت سرمایه را به همراه خواهد داشت. برای این منظور باید با توجه به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت بازاریابی شرکت، بودجه هدایای تبلیغاتی را مشخص کنید. گاهی اهدای یک ست مدیریتی لوکس به فردی خاص می تواند اهداف بازاریابی بلند مدت برند شما را تأمین نماید. ولی گاهی شرایط بازار ایجاب می کند تا تبلیغاتی گسترده داشته باشید. بنابراین لازم است، هدایای تبلیغاتی عمده و ارزان تهیه کنید.

چاپ هدایای تبلیغاتی

چاپ مشخصات برند به روی هدایای تبلیغاتی، سبب تقویت برند شرکت و تثبیت آن در اذهان خواهد شد و هدیه را به یاد ماندنی تر می کند. اما توجه کنید هدایای خاص شخصی بهتر با یک چاپ بسیار کوچک و ترجیحا مخفی اهدا شوند. و گاها بهتر است بدون چاپ و به همراه یک نامه قدردانی ارسال شوند

 بهترین زمان ارائه ی هدایای تبلیغاتی چه زمانی است؟

هدایای تبلیغاتی را می توان در هر زمانی اعطا کرد، اما برای تثبیت آنها در ذهن گیرنده، بهتر است در رویدادهای خاص، اهدا شوند. زیرا مناسبت های خاص فرصتی عالی برای نشان دادن قدردانی از مشتریان و مخاطبین هستند. اگر هدیه خاص و شخصی است بهتر است در یک رویداد خاص شخصی مانند تولد، سالگرد تاسیس شرکت او، سالگرد ازدواج و … ارسال شود.

بهترین مکان ارائه ی هدیه تبلیغاتی خاص

روش توزیع هدایای تبلیغاتی به تعداد و نوع مخاطبین بستگی دارد. بهترین مکان برای ارائه ی هدایای تبلیغاتی، نمایشگاه بین المللی است. اما معمولا هدایای خاص باید برای افراد خاص با پست ارسال گردد.

 چگونه می توان اثربخشی هدایای تبلیغاتی را بسنجند؟

اثربخشی هدایای تبلیغاتی را می توان با ردیابی معیارهایی مانند افزایش فروش یا آگاهی از برند سنجید. این به شرکت ها کمک می کند تا تعیین کنند که آیا سرمایه گذاری در هدایای تبلیغاتی نتیجه می دهد یا خیر.

اشتباهات رایج شرکت ها در مورد هدایای تبلیغاتی چیست؟

معمولا در زمان خرید هدایای تبلیغاتی، شرکت ها اشتباهات رایجی را مرتکب می شوند. این اشتباهات شامل شناخت نادرست از نیازها و سلایق مخاطبین است. مهم است که هدایایی را انتخاب کنید که با گیرنده متناسب باشد و برای ام هدیه ای کاربردی محسوب شود. و بزرگترین اشتباه خرید هدایای تبلیغاتی ارزان و بی کیفیت است. زیرا هرگز استفاده نخواهند شد.

مشاهده جدیدترین هدایای تبلیغاتی در فدک گیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *