درباره انواع هدایای تبلیغاتی

تبلیغات خلاقانه

تبلیغات خلاقانه

تبلیغات خلاقانه، یکی از روشهای بازاریابی و تبلیغات است. که در آن تیمی از افراد خلاق برای بهینه سازی و ارتقاء برند ایده ها و روش های خلاق ارائه می دهند. تحقیقات نشان می دهد برند هایی که برای بازاریابی از تبلیغات خلاقانه استفاده می کنند؛ سهم بیشتری از بازار نصیب آنها خواهد شد. در نتیجه بازگشت سرمایه (ROI ) بالاتری نسبت به برند های دیگر دارند.

تبلیغات خلاق چیست؟

تبلیغات خلاقانه به عنوان یک استراتژی برای تبلیغ مؤثر و خلاقانه یک برند یا محصول است. و تبلیغاتی موثر خواهد بود که مردم آن را به خاطر بسپارند. بکار گیری استراتژی تبلیغاتی خلاقانه سبب جذب مشتریان، برقراری ارتباط با آنها و شکل دهی یا تغییر ذهنیت آنها خواهد شد. تبلیغات هوشمندانه در قلب و ذهن مخاطبین حک خواهد شد.

چرا تبلیغات خلاقانه مهم هستند؟

در دنیای امروز که استراتژی تبلیغات به کمیت بیشتر از کیفیت اهمیت می دهند بنابراین مردم از هر سو توسط تبلیغات محاصره هستند، از تبلیغات فرارمی کنند و به آنها اعتمادی ندارند. در چنین شرایطی تبلیغاتی موثر خواهد بود که خلاقانه و با کیفیت ارائه شود.

تبلیغات باید به شکلی باشد که توسط عموم به خاطر سپرده شود. اگر مشتریان بتوانند یک برند یا محصول و تبلیغات آن را به خاطر بیاورند، احتمالاً در دراز مدت رونق خواهد داشت. و پیشتاز بازار خواهدبود. تحقیقات بیانگرآن است که هر مقدار هزینه که در یک کمپین تبلیغاتی خلاقانه، سرمایه‌گذاری می‌شود؛ به‌طور میانگین، تقریباً دو برابر تأثیر فروش بیشتری نسبت به یک کمپین غیر خلاقانه خواهد داشت.

تبلیغات با محتوای غیر متعارف و مرتبط باعث می شود یک برند به میلیون ها نفر برسد. مردم از طریق تبلیغات خلاقانه هم تبلیغ و هم برند را به خاطر می آورند.

تبلیغات خلاق شامل چه مواردی است؟

تبلیغات خلاق دارای برخی ویژگی‌های اساسی هستند که باید در آنها گنجانده شود. تا خلاقانه برای بینندگان جذاب شود. برخی از آن ویژگی ها در زیر ذکر شده است.

اصالت محتوا

اصالت عامل مهمی در خلاقیت است. خلاقیت شما از درون شما می آید نه از شخص دیگری. از این رو، هر چیزی که اصیل باشد و متعلق به شما باشد، نمایانگر دیدگاه خلاقانه شماست. در تبلیغات نیز اصالت و منحصر به فرد بودن صدای خود را دارد.

ایده های تبلیغات باید منحصر به فرد باشند. همراه با جزئیات بصری جدید، سناریوی خلاقانه و صحنه های جدید خلق شود تا ببینندگان را جذب نماید..

تشریح مفهوم

هنگامی که ایده اصلی تبلیغ نهایی شد، تصویرسازی مرحله مهم بعدی است. برای نمایش خلاقانه محصولات و خدمات برند خود، توضیح جزئیات بصورت داستانی پر پیچ و تاب، بینندگان را علاقه مند می کند. این جزئیات می تواند در مورد مراحل تولید محصول باشد و یا داستان شروع کارخانه، شرکت و برند مربوطه. با این حال، باید مراقب بود که جزئیات کسل کننده یا حجیم نباشند.

جزئیات باید تازگی داشته باشد. توضیحات را صادقانه و همراه با احساسات واقعی که در این مسیر با شما همراه هستند بیان کنید. تبلیغاتی که فقط جنبه ی مادی دارند؛ تبلیغ را خراب می کند. صداقت در گفتار و ایجاد تعامل احساسی واقعی ، نکته بسیار مهمی است

انعطاف پذیری ایده ها

ما در دنیایی زندگی می کنیم که افرادی با طرز فکر و ایدئولوژی های متفاوتی وجود دارند. اگر می خواهید محصول یا خدمات شما به بازارهای جهانی راه یابد و آن را حفظ کنید، باید به سلیقه ها و افکار مختلف توجه کنید.

تبلیغات باید به گونه ای تنظیم شود که برای اکثر افرادی که آن را تماشا می کنند جذاب باشد. این واقعیتی است که هیچ ایده ای نمی تواند برای تک تک موجودات جهان جذاب باشد. اما، شما می توانید مخاطب هدف خود را تعیین کنید و روی برآورده کردن انتظارات آنها کار کنید. در چنین مواقعی می توانید خلاقیت خود را محک بزنید.

ترکیبی از تبلیغات

در هر تبلیغی همه ی کلمات و عناصر بایدعامیانه باشد. تا مخاطب آن را جزئی از زندگی خود تصور کند. تبلیغات می تواند در قالب پیامک، تیرز تلویزیونی،بیلبورد و تلویزیون شهری، هدایای تبلیغاتی و … ارائه شود. در تمام این موارد سعی کنید همه ی عوامل با یکدیگر هماهنگ و باورپذیر باشند. فقط در این صورت است که آگهی به طور کلی برای بینندگان جذاب خواهد بود.

ارزش هنری

ظاهر تبلیغ نقش تعیین کننده ای در موفقیت آن دارد. در ظاهر تبلیغ سه جنبه اصلی ؛ بصری، کلامی و موسیقی وجود دارد. جذابیت بصری بسیار حیاتی است. رنگ های استفاده شده در تبلیغات، نوع پالت سایه ها و ته رنگ ها لباس های پوشیده شده توسط افرا جذابیت بصری را تشکیل می دهد. .

موسیقی و آهنگ های تبلیغات نیز نقش مهمی را ایفا می کنند. آهنگ ها برای مدتی طولانی در ذهن مخاطب می ماند. مردم به زمزمه کردن این آهنگ ها ادامه می دهند و از آنها نهایت لذت می برند.

هیجان‌انگیزترین بخش یک تبلیغ شعار برند است. جنبه کلامی یک تبلیغ مهمترین بخش است زیرا در یک جمله اعتقادات، عملکرد و اهداف یک برند نمایان می شود. به این بخش توجه ویژه داشته باشید .

می توانید در مورد ارزش ها و کاربردهای محصول صحبت کند. در دنیای تبلیغاتی جملات و شعارهایی وجود دارد که رکوردهای محبوبیت را شکسته‌ اند و به موفقیت محصول کمک کرده‌اند.

ایده خلاقانه برای تبلیغات

تبلیغات چریکی

این یکی از محبوب ترین، خلاقانه ترین و موثرترین راه ها برای تبلیغ یک محصول یا برند است. به هنر خیابانی نیز معروف است. این تبلیغات خلاقانه می تواند شامل هنر گچ، گرافیتی، برچسب یا هر چیزی باشد که بتوان آن را روی دیوار خیابان ها کشید و نمایش داد.این نوع تبلیغات معمولا به قدری جذاب است که مردم عموماً با هنر در جاده عکس می گیرند و در آن فرآیند برای محصول/برند تبلیغ می کنند.

تبلیغات از طریق دیگران

وقتی دیگران برای برند شما تبلیغ می کنند، مطمئناً تبلیغات گسترش فراوان خواهد داشت. بنابراین، می توانید با نصب یک بنر جذاب یا ساخت جایگاهی برای عکس گرفتن در فروشگاه یا در غرفه نمایشگاهی ، تبلیغات برند خود را بوسیله ی سلفی ها و عکسهای افراد گسترش دهید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

مردم زمانی جذب تبلیغات می شوند که عوامل دوست داشتنی و خلاقانه پیدا کنند. اهدای هدایای تبلیغاتی خلاقانه در مناسبت های خاص مانند شب یلدا، عید نوروز و … یکی از بهترین روشهای وفادار ساختن مشتریان است .سعی کنید مناسب های خاص را در زندگی مشتریان خاص خود کشف کنید و با ارسال هدایای تبلیغاتی خلاقانه متناسب با آن مناسبت، مشتری خود را برای همیشه ماندگار سازید.

حس شوخ طبعی مهم است

برندها باید دلیلی برای توقف و تماشای تبلیغات ارائه دهند. ایجاد یک آگهی کوتاه که یک شوخی داخلی را نیز با مشتریان به اشتراک می گذارد، می تواند دلیلی برای جلب توجه مشتریان باشد. مردم طنز زیبا و شوخی را دوست دارند. بنابراین، یک راه بسیار مؤثر برای دستیابی به مشتریان، تبلیغات طنزآمیز به جای خسته کننده است. بازی خلاقانه و هوشمندانه با کلمات می تواند برای یک تبلیغ موثر بسیار مهم باشد.

جملات آهنگین

یک راه عالی برای تثبیت هر مطلبی در ذهن، استفاده از جملات آهنگین و یا شعر است. بنابراین برای ماندگار کردن برند خود دنیای تبلیغات، از جملات خلاقانه کوتاه، واضح، هوشمندانه، مناسب و قابل ربط استفاده کنید تا فوراً و محکم در ذهن عموم باقی بماند.

هنگامی که شعار آهنگین برند شما به ذهن مردم راه باز می کند، مدت زیادی طول نمی کشد، که صدای زمزمه ی آن از لب‌های مشتریان شنیده خواهد شد. آنها به طور ناخودآگاه با تبلیغات شروع به آواز خواندن می کنند، و این امر یکی از بهترین روشهای گسترش دامنه تبلیغات برند خواهد بود.

خلاقیت

تبلیغات خلاقانه نیاز به خلاقیت و تفکر خارج از چار چوب دارد. به تصویر کشیدن جنبه های هنری در یک تبلیغ می تواند در درجه اول در تبلیغ برند موثر باشد. ایجاد یک تصویر خنده دار یا یک پوستر سه بعدی که ماهیت واقعی برند را به تصویر کشد، یکی از راه های تقویت تبلیغات با خلاقیت است.

فیلم های الهام بخش

یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات، ارتباط با مشتریان از طریق احساسات است. ایجاد ویدیوهای الهام بخش در مناسبت های خاص تقویمی یا اجتماعی و به اشتراک گذاشتن آن در رسانه های اجتماعی، راهی برای تعامل با مشتریان و ایجاد صحبت در مورد تبلیغات است.

تکنیک تبلیغات معکوس

زمانیکه ظاهر تبلیغات در مورد یک موضوع کلیشه ای و کسل کننده است اما بیننده در اصل تبلیغی فلسفی در دل آن گنجانده شود. این تاکتیک برای تبلیغ خلاقانه برند، فوراً مخاطب را جذب خواهد کرد.اینکه پشت تبلیغات برند شما تفکری عمیق نهفته باشد که با گرافیکی ساده به نمایش در آید روشی مؤثر برای تثبیت برند در اذهان است.

طراحی مسابقه های مهیج و جذاب

یک روش درخشان برای تبلیغ یک نام تجاری، طراحی مسابقه های مهیج و جذاب است . زیرا مردم عموماً مجذوب آزمون هایی می شوند که به آنها درباره خودشان می گوید. آزمون‌های جالب مربوط به اطلاعات افراد درباره فیلم ها و ترانه، شخصیت شناسی و … محبوب‌ترند. می‌توانید این نمونه مسابقات را حمایت مالی کنید و در این فرآیند تبلیغات خلاقانه ای برای برند خود پایه ریزی نمایید..

توجه به محیط زیست

برندها باید خود را به خلاقانه ترین شکلی که می توانند تبلیغ کنند. یکی از این راه ها احمایت از محیط زیست در تبلیغات برند است. می توانید از تخیلات کودکانه برای به تصور کشیدن این حمایت استفاده کنیدو یا با بکار گیری آیتم های سبز ( مفید برای محیط زیست) در برند خود، این حمایت را اعلام نمایید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه و کاربردی

هدیه دادن همیشه یک راه خلاقانه برای تبلیغ یک برند است و برند های مختلف هدایای تبلیغاتی متفاوتی را در مناسبت های مختلف به مشتریان خود ارائه می دهند. اما توجه کنید که برای جذب و حفظ مشتریان باید هدایای تبلیغاتی خلاقانه و کاربردی ارائه کنید.

اینستاگرام

امروزه پس از معرفی یک برند، اولین کاری که ا انتظار می رود انجام دهید؛حضور در گوگل و اینستاگرام است. پس تشکیل شبکه ای جذاب از تصاویر در اینستاگرام یک راه عالی برای تبلیغ خلاقانه یک برند است.

رسانه های اجتماعی برای ایجاد تعامل بیشتر با مردم است. اگر برندی در شبکه های اجتماعی محبوب شود، به سرعت تبلیغ آن گسترده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *