بازاریابی

چرا خرید هدایای تبلیغاتی سبب رشد کسب و کارها می گردد؟

خرید هدایای تبلیغاتی

در حال حاضر دنیا در محاصره ی تبلیغات دجیتال قرار دارد. به همین خاطر بسیاری از افراد از خود می پرسند: ” در چنین شرایطی خرید هدایای تبلیغاتی و سرمایه گذاری برای هدایای تبلیغاتی ارزشش را دارد؟ ” اگر این سوال در ذهن شما هم وجود دارد؛ تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.  

مفهوم هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی، کالاهای چاپ داری هستند که در کسب و کارهای مختلف به صورت رایگان به مخاطبین ارائه می گردد. و مبنای هدف آنها جلب توجه مخاطبین است.

هدف خرید و چاپ هدایای تبلیغاتی کاملا واضح است. آنها باید افراد را ترغیب کند تا با انتخاب برندی خاص از بین همه رقبا، اقدام به خرید کنند. بنابراین در مقابل این اعتماد باید یک پوئن مثبت به مخاطب خود ارائه دهید. پس با ارائه ی هدایای تبلیغاتی خلاقانه، لاکچری و کاربردی زمینه را برای به خاطر سپردن برند و انتخاب آن در آینده فراهم خواهید ساخت..

اما به نظر می رسد مفهوم هدایای تبلیغاتی فراتر از ” هدیه رایگان ” است. اساساً هدایای تبلیغاتی، بازتابی از نگرش و اهداف برندها هستند.

بنابراین، هنگام خرید تبلیغاتی، باید کیفیت، جذابیت و کارایی آن را در نظر بگیرند. این یکی از کلیدهای کسب رضایت مشتری و بازگشت سرمایه است.

چگونه هدایای تبلیغاتی به برنده ها کمک می کنند

در دنیای امروز کسب و کارها مجبورند برای حفظ مشتریان قدیمی، جذب مشتریان جدید و ایجاد شبکه های ارتباطی مبارزه کنند. آمار نشان می دهند با وجود تبلیغاتی بی انتهای تلویزیونی و تبلیغات دنیای مجازی، هدایای تبلیغاتی به دلیل تأثیری که بر مردم دارند، همچنان بازده بالایی در بازاریابی دارند.

در سال 2019 یک موسسه تبلیغاتی، تحقیقات گسترده ای در مورد این ابزار تبلیغاتی داشت. این مطالعه نشان داد که مردم تقریباً 2.5 برابر بیشتر در مورد محصولاتی که از آنها  هدایای تبلیغاتی دریافت می کنند؛ فکر می کنند. بنابراین هدایای تبلیغاتی هنوز می توانند مصرف کنندگان را تحت تاثیر قرار دهند.

از طرف دیگر تداوم فکر مثبت است. هدایای تبلیغاتی، به طور متوسط ​​حدود هفت ماه در اختیار گیرنده باقی می ماند و به نسبت کیفیت و کارایی، زمان بیشتری برای مخاطب مفید خواهد بود. و اینگونه هدایای تبلیغاتی چاپ دار شما می توانند ماه ها برداشت مثبتی را ثبت نمایند.

چرا مخاطبان هدف شما آنها را می خواهند؟

نکته مهم در مورد هدایای تبلیغاتی این است که باید با خواسته ها و نیازهای مخاطبین همسو باشند. اما اگر هدایای تبلیغاتی با موضوعات روانشناختی همراه شود و روی افکار مخاطب شما تاثیر گذار باشد، مطمئنا پیامد های جذابی را برای کسب و کار شما خواهد داشت.

به طور غریزی انسانها از دریافت هر چیز رایگانی حس موفقیت خواهند داشت. و هنگامی که در نمایشگاه یا پس از خرید، هدایای تبلیغاتی دریافت می کنند، احساس می کنند که کاری را درست انجام داده اند. با اینکه آن اقلام رایگان هستند، مردم احساس می‌کنند به نحوی آنها را به دست آورده‌اند. چنین احساس مثبتی می تواند به کسب و کار شما اجازه شکوفایی بیشتری بدهد.

البته فراموش نکنیم که اصل تقابل نیز در اینجا صدق می کند. این در ذهن ما جا افتاده است که وقتی چیزی دریافت کردیم، باید چیزی را پس دهیم. مصرف کنندگان در برابر دریافت هدایای تبلیغاتی، برای حفظ رفتار متقابل، یا به مشتری دائم شما تبدیل می شوند و یا تجربه ی دلنشین خرید از شما را با دیگران به اشتراک می گذارند. واضح است که هر دو گزینه یک پیروزی برای تجارت شما هستند!

هدایای تأثیر گذار را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

در فرایند خرید و چاپ هدایای تبلیغاتی، همواره هدف اولیه را مرور کنید. باید بدانید که کدام یک از هدایای تبلیغاتی می تواند بیشترین تأثیر را روی مخاطبین شما داشته باشد؟

برای خرید بهترین هدایای تبلیغاتی، در نظر گرفتن موارد زیر می تواند کمک شایانی داشته باشد.

• کسب اطلاعات کافی در مورد مخاطبین: سن و علایق کلیدی آنها را در نظر بگیرید، اما برای اطمینان از موفقیت، در راستای این اطلاعات، هدایای تبلیغاتی خلاقانه و خاص تهیه کنید.

• توجه به بودجه تبلیغاتی: معمولاً شرکت‌های تجاری بین 5 تا 10 درصد از درآمد خود را به بازاریابی اختصاص می‌دهند. این بودجه باید شامل خرید هدایای تبلیغاتی نیز باشد. به طور معمول باید با توجه به شرایط مخاطبین و زمان و مکانی که هدایای تبلیغاتی را اهدا می کنید؛ مقرون به صرفه ترین تصمیم را بگیرید تا شاهد بیشترین بازگشت سرمایه باشید.

با اینکه قیمت، آیتم بسیار مهمی است اما توجه کنید که قیمت در الویت دوم قرار دارد. الویت اول انتخاب شما باید خواست و سلایق مخاطبتان باشد. تا هدایای تبلیغاتی برند شما رسالت خود را به انجام برساند.

توزیع هدایای تبلیغاتی

پس از انتخاب هدایای تبلیغاتی، وقت آن رسیده که تعداد آن را مشخص کنید. برای این منظور باید زمان و مکان مناسب ارائه هدایای تبلیغاتی را  در نظر بگیرید.

نمایشگاه، فرصتی عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان جدید و قدیمی است. بنابراین برای حضور در نمایشگاه، خرید هدایای تبلیغاتی، شامل تعداد و تنوع بالایی خواهد بود. اما در یک مهمانی خاص، می توانید تعداد بسیار محدودی هدایای تبلیغاتی لاکچری تهیه نمایید و مخاطبین خاص خود را هیجان زده کنید!

شاید اکنون وقت آن رسیده که از میان جدیدترین هدایای تبلیغاتی بهترین را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید و در حالیکه در کنار رینگ ایستاده اید، شاهد پیروزی برند خود در میان رقبا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *