درباره انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای نمایشگاهی

هدایای نمایشگاهی

نمایشگاه های تجاری با هدف ارائه ی فرصت مناسب برای کسب و کارها به منظور برقراری تماس چهره به چهره با بسیاری از مشتریان بالقوه در مدتی کوتاه و با صرف هزینه های مناسب برگزار می گردد. بر همین اساس متخصصین معتقدند که نمایشگاه های تجاری تأثیر چشمگیری بر سود آوری شرکت ها دارد. وجود این فرصت مناسب، صحنه ی رقابت را برای تازه وارد ها و کسب و کارهای کوچک مهیا می سازد. شرکت ها می توانند با استفاده از خلاقیت های بازاریابی، ایده های برتر و هدایای نمایشگاهی خاص، حضوری متمایز از سایر رقبا داشته باشند. و از این فرصت نهایت بهره وری را کسب نمایند.

بر اساس آمار، 44 درصد از شرکت هایی که در نمایشگاه های تخصصی حضور می یابند، کم تر از 50 نفر کارمند دارند. و از میان آنها، شرکت هایی که خلاقانه و متمایز مشارکت دارند، بدون توجه به اندازه ی شرکت یا تعداد کارکنان خود، بهترین استفاده را از این فرصت خواهند برد. در حالی که شرکت  های بی تجربه هر قدر که بزرگ و معتبر باشند با حضور در نمایشگاه ها، تنها سرمایه ی خود را به دور می ریزند. و با صرف ساعات بی ثمر حضور در نمایشگاه به جای استفاده از این فرصت به زیان خود عمل می کنند.

بهینه سازی حضور در نمایشگاه با هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

در سال 1991 مطالعه ای در خصوص نمایشگاه ها نشان داد که هدایای تبلیغاتی تأثیر چشمگیری برمیزان بازدید افراد از غرفه نمایشگاهی شرکت ها دارند. در این مطالعه ی جامع، یک شرکت با ارسال 4900 نامه از مشتریان بالقوه برای بازدید از غرفه در نمایشگاه دعوت به عمل آورد. بعضی از دریافت کنندگان دعوت نامه، هدایای تبلیغاتی دریافت نکردند و برخی دیگر قبل، همزمان و بعد از نمایشگاه هدایای تبلیغاتی دریافت کردند. این گروه بالاترین میزان بازدید از غرفه در نمایشگاه، را تشکیل می دادند. نتایج تحقیق نشان داد؛ در شرایطی که به همراه دعوت نامه ی اولیه، هدایای تبلیغاتی ارسال میشود، احتمال مراجعه ی افراد و تمایلشان برای بازدید از غرفه افزایش دارد. افرادی که قبل، همزمان و پس از بازید غرفه، هدیه ای به رسم یاد بود دریافت می کردند، بالاترین میزان تأثیر پذیری (6/11) از حضور در نمایشگاهی شرکت را داشته اند؛ هم چنین 51 درصد از این افراد تا مدت ها پس از پایان نمایشگاه، دریافت این دعوت نامه را به خاطر داشتند و 40 درصد از آن ها نگرش مثبت و علاقه مندی خود را به محصولات و خدمات شرکت ابراز کردند.

سایر تحقیقات انجمن بین المللی هدایای تبلیغاتی نشان می دهد که 6/71 درصد از بازدیدکنندگانی که هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی دریافت کرده اند، نام و اطلاعات مرتبط با محصولات شرکت را تا مدت ها پس از برگزاری نمایشگاه در خاطر دارند. 3/76 درصد از بازدید کننندگان پس از دریافت هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی، نگرش و دیدگاههای مثبتی به شرکت و محصولات آن دارند و این نگرش در بلند مدت در خاطر آن ها حک شده است.

ارائه ی هدایای در نمایشگاه

در زمان برگزاری نمایشگاه از بازدیدکنندگان با لبخند و رفتاری دوستانه استقبال کنید و کالاها و خدمات خود را به آنها معرفی نمایید. بروشور، کاتالوگ محصولات و هدایای نمایشگاهی خود را همزمان با ارائه ی اطلاعات به آنها تقدیم کنید.

در صورت علاقه بازدید کننده به سفارش، اطلاعات تماس او را یادداشت نمایید. و در اولین فرصت پس از اتمام نمایشگاه با ارسال هدایای تبلیغاتی این سفارش را پیگیری نمایید.

نمایشگاه های تجاری یکی از بهترین و اعجاب انگیزترین فرصت ها برای کسب و کارهاست. در فرصت کوتاه حضور در نمایشگاه، برقراری تماس با مخاطبین، برقراری ارتباطات جدید، کسب مشتریان تازه و یافتن ایده های نوآورانه صورت می گیرد .

لیست هدایای نمایشگاهی

کلاه با چاپ اختصاصیجای دستمال کاغذی اختصاصیبگ با چاپ اختصاصیساعت رومیزی با چاپ اختصاصی پرچم رومیزی اختصاصی و ایران
تی شرت با چاپ اختصاصیلیوان کاغذی اختصاصیساعت دیواری با چاپ اختصاصی پرچم تشریفاتی اختصاصی و ایران
تندیسجعبه ی پذیرایی چوبیکیف سمیناریبند،گیره و کارت پرسنلی(آویز)
لوح تقدیرپوشه طلقی دکمه دارکلاسور سمیناری بج سینه
آفتابگیر ماشیندفترچه یادداشت اختصاصیماگ با چاپ اختصاصیدفترچه فرم بازدیدکنندگان
زیر انداز مسافرتیساک پارچه ای با چاپ اختصاصیکیف مدارک چرمیخودکار اختصاصی
بادکنک اختصاصیماسک با چاپ اختصاصیکیف کارت بانکیجای کارت ویزیت رومیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *