درباره انواع هدایای تبلیغاتی

نکات مهم برای خرید صنایع دستی تبلیغاتی

صنایع دستی تبلیغاتی

صنایع دستی لوازم کاربردی هستند که با استفاده از ابزار و با دست تولید می شود. این لوازم لزوما برای کاربرد در زندگی تهیه می شوند. و جنبه های تزیینی آنها کمتر می باشد. در واقع هنرمندان بخشی از الزامات زندگی روزمره انسانها را همراه با هنر، فرهنگ و رسوم منطقه ای خلق می نمایند. سازمان صنایع دستی، 370 رشته صنایع دستی را در ایران شناسایی کرده که در ۲۴ دسته قرار می‌گیرند. به همین خاطر ایران به عنوان سومین کشور تولید کننده صنایع دستی بشمار می رود. و صنایع دستی تبلیغاتی از فاخرترین و ارزشمند ترین انواع هدایای تبلیغاتی می باشد. با توجه به ارزش و جایگاه ویژه، این محصولات، خرید صنایع دستی تبلیغاتی فاخر و ارزشمند ایرانی برای همایش ها و نمایشگاه های داخلی و بین المللی، بهترین روش حمایت از هنرمندان داخلی است.

ویژگی صنایع دستی

در سراسر دنیا صنایع دستی، اهمیت و جایگاه ویژه ای در اقتصاد دارد. زیرا صنایع دستی هر منطقه می تواند سفیر فرهنگ و هویت یک ملت باشد. از طرفی صنایع دستی، قابلیت ایجاد و توسعه سرمایه گذاریهای کلان دارد. و ارزش افزوده زیادی را برای جامعه به همراه آورد. ولی مهمترین ویژگی صنایع دستی خود کفایی و اتکای آن به مواد اولیه داخلی است. به همین خاطر خرید صنایع دستی تبلیغاتی در زمینه های مختلف می تواند نقش مؤثری در رشد و توسعه اقتصادی میهنمان ایفا نماید. از سوی دیگر این محصولات ارزشمند بدون ایجاد آلودگی با دستان هنرمندان، خلق می گردد و بدون هیچگونه آلودگی محیط زیستی به طبیعت باز می‌گردد. با  توجه به این ویژگی منحصر به فرد، از صنایع دستی به عنوان اقتصاد سبز یاد می‌شود. بنابراین لازم است با به کاربردن صنایع دستی در حوزه های مختلف، ارزشهای ملی و هویت فرهنگی خود را حفظ کنیم و در مسیر ماندگاری آن سهیم باشیم.

هنر جاری در صنایع دستی شگفت انگیز و قابل تحسین است. اما توصیه می کنیم برای ارائه ی بهترین هدایا تبلیغاتی؛ قبل از خرید صنایع دستی، اطلاعات کافی را در مورد آنها کسب نمایید.

کیفیت مواد اولیه

اولین و مهمترین نکته در مورد صنایع دستی تبلیغاتی، توجه به کیفیت مواد اولیه آن محصول است. استفاده از مواد و مصالح مرغوب، سبب ساخت محصولات با کیفیت خواهد شد. در نتیجه صنایع دستی تبلیغاتی ارزش و اعتبار بیشتری خواهند داشت. برخی از محصولات صنایع دستی دارای شناسنامه هستند. در شناسنامه، همه اطلاعات مورد نیاز در رابطه با آن محصول مشخص است. اگر محصولی دارای شناسنامه نباشد، فروشنده باید تمامی اطلاعات لازم را در رابطه با محصول در اختیار خریدار قرار دهد.

. به‌طور مثال در یک محصول فیروزه‌کوبی، این اطلاعات شامل ؛ اصالت سنگ فیروزه است. فیروزه‌های تقلبی و نامرغوب، رنگی کدر مانند داشته و محصول را نیز غیرطبیعی جلوه می‌دهند. هنگام خرید صنایع دستی تبلیغاتی؛دقت فرمایید مواد اولیه از استاندارهای لازم برخوردار باشد.

سازنده محصولات

برای خرید صنایع دستی معتبر به نحوه ساخت محصول توجه کرد. ظرافت‌، مهارت و تجربه هنرمند در ساخت محصولات، تأثیر بسیار زیادی در محصول نهایی دارد. بنابراین در هنگام خرید صنایع دستی تبلیغاتی، توجه به سازنده محصول بسیار مهم است. هنرمند باید در تمامی مراحل ساخت یک محصول صنایع دستی، ذوق و خلاقیت خود را حفظ کرده و روح هنری را در محصول بدمد. ساخت باید توسط یک استادکار ماهر و باتجربه انجام شود تا اعتبار محصول حفظ شود.

از آنجا که صنایع دستی ایرانی، علاوه‌بر کاربردهای تزئینی، در زندگی روزمره نیز کاربرد دارند، باید جنبه‌های زیبایی محصول با جنبه کاربردی آن در توازن باشد تا خدشه‌ای به هیچ‌کدام از خصلت‌های محصول وارد نشود.

همچنین استحکام محصول، رعایت اصول بهداشتی، توجه به فرهنگ‌های بومی منطقه، اصالت طرح و نقوش و خلاقیت و نوآوری در ساخت محصولات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. به همین دلیل، صنایع دستی ایرانی در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

محل خرید صنایع دستی تبلیغاتی

خرید صنایع دستی تبلیغاتی باید از محلی مطمئن و مناسب انجام شود. خرید صنایع دستی از فروشگاه های معتبر، کیفیت مواد اولیه، مهارت سازنده و شناسنامه محصول را تضمین می نماید.

شناسایی محصولات معتبر اصل قبل از خرید صنایع دستی تبلیغاتی

از مهم‌ترین عوامل در هنگام خرید صنایع دستی تبلیغاتی، اصل یا تقلبی بودن محصولات است. امروزه کشورهای زیادی از جمله چین و اندونزی درصدد تولید صنایع نامرغوب و تقلبی هستند. و انواع صنایع دستی را به صورت ماشینی تولید و روانه بازار می‌کنند.اما برای ارائه ی بهترین هدایای تبلیغاتی، حتما محصولات اصل را شناسایی کنید.

شناخت کامل صنایع دستی و مواد اولیه‌ای که در آن استفاده می‌شود، موجب تشخیص بهتر محصولات اصل می گردد. به عنوان مثال اگر خریدار بداند در تولید محصولات ترمه، باید از ابریشم اعلا استفاده شود، به راحتی می‌تواند مواد پلاستیکی را در ترمه‌های تقلبی تشخیص دهد.
از مهم‌ترین موارد در تشخیص صنایع دستی ایرانی توجه به نقوش و طرح‌های به کار رفته در محصول مانند بته جقه، گل عباسی، گل و مرغ و غیره است. در واقع این نوع طراحی‌های خاص، نشان‌دهنده اصالت و مرغوبیت کالا است.
گروه هدایای تبلیغاتی فدک، به سهم خود، برای حمایت از این صنعت، انواع صنایع دستی تبلیغاتی از جمله ظروف مینا کاری، ظروف خاتم کاری، قاب‌ها و ساعت‌های ترکیب مینا و خاتم، ظروف الماس کاری، ملیله، ترمه، خاتم کاری و قلمکار را در سبد محصولات خود قرار داده است. محصولات معتبر و اصیلی که دارای نشان ملی مرغوبیت کالا هستند. توجه به این نشان می‌تواند برای خرید بهترین هدایای تبلیغاتی کمک شایانی داشته باشد.

در هنگام خرید صنایع دستی تبلیغاتی در نظر داشته باشید که؛ هنرمند در تمامی مراحل ساخت صنایع دستی، با ذوق و خلاقیت ، روح هنری خود را در محصول میدمد و به همین خاطر چیزی که از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *