درباره انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی چیست ؟

هدایای تبلیغاتی چیست

هدایای تبلیغاتی ابزاری برای گسترش فرصت های بازاریابی برای مشاغل هستند. در تمام جوامع مدرن امروزی، برای ایجاد شبکه های ارتباطی و بازاریابی، هدایای تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت هستند و بهره مندی از آنها در زمان و مکان مناسب برای موفقیت در تبلیغات بسیار مؤثر خواهد بود. بنابراین در هر جایگاه اجتماعی که قرار دارید، لازم است بدانید که؛ هدایای تبلیغاتی چیست ؟ و چگونه می توان از این ابزار قدرتمند در دنیای غرق در تبلیغات، بهترین استفاده را داشته باشید. به اطراف خود نگاهی بیندازید، در خانه، محل کار، فروشگاه و اتومبیل هر جا که باشید، یقینا یک یا چند هدیه تبلیغاتی خواهید دید؛ که برای یادآوری خدمات و محصولات برندی در کنار شما قرار گرفته است.

آغاز هدایای تبلیغاتی

جالب است بدانید صنعت هدایای تبلیغاتی در اواخر دهه ی 1800 شکل گرفت و به سرعت با رشدی تصاعدی در جهان پیش رفت تا جاییکه در حال حاضر، فروش سالانه آن، به بیش از 23 میلیارد دلار می رسد. زیرا در کسب و کارهای مدرن، سازمان ها و شرکت های خصوصی از هدایای تبلیغاتی بطور مرتب و مؤثر برای تحقق اهداف بازاریابی و فروش و حتی تحکیم روابط استفاده می شود.

به طور دقیق تر، در سال 1789، جرج واشنگتن در فعالیتهای انتخاباتی اش، اقدام به توزیع انبوهی از قاب های کوچک با شمایل خود می کرد. در آن سال او به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده امریکا انتخاب شد. شاید این عملکرد او سبب شد تا مردم نگرشی مثبت به او داشته باشند. او توانست با این حرکت خلاقانه، نام و یاد خود را در اذهان حک نماید. از همان زمان، قدرت اهدای هدیه به همه اثبات گردد. و دوران ارائه ی هدایای تبلیغاتی برای پیشبرد تبلیغات و فروش، آغاز شد.

توزیع تقویم های تبلیغاتی و انواع یادگاری های چوبی به مشتریان در سالهای ابتدای قرن نوزدهم رواج یافت. ولی ارائه ی هدایای تبلیغاتی، از سوی شرکت ها در حجم انبوه به مشتریان بالقوه، تا نیمه ی دوم قرن نوزدهم، رونق چندانی نداشت. و سرانجام در سالهای پایانی قرن نوزدهم، شرکت ها دریافتند قدرت هدایای تبلیغاتی چیست ؟ آنها به درک این موضوع رسیدند که هدایای تبلیغاتی ابزاری قدرتمند برای بهبود کسب و کار و افزایش فروش است. و به تدریج صنعت تولید هدایای تبلیغاتی به صورت امروزی شکل گرفت.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در فروش

شک نکنید؛ هدایای تبلیغاتی برای رشد کسب و کار شما سود آور است. هدایای تبلیغاتی می تواند نقش مؤثری در بهبود روابط دورن سازمانب و برون سازمانی ایفا می نماید. اگر در جست و جوی شیوه ای برای ایجاد انگیزه های مثبت در کارکنان سازمان هستید، یا درصدد تحکیم پایه های کسب و کارتان هستید. اگر قصد دارید نام و نشان تجاری را به برندی شناخته شده تبدیل کنید. و اگر می خواهید حضور موفقی در نمایشگاه ها داشته باشید. برای پاسخ به این نیازها، کافیست از هدایای تبلیغاتی کمک بگیرید و مطمئن باشید اثرات آن را در طول زمان خواهید دید.

ممکن است هنوز هم برخی از افراد، در اثر بخشی این شیوه از تبلیغات تردید داشته باشند. اما باید بدانید که کلیدی ترین تأثیر هدایای تبلیغاتی، در انتقال پیام به مخاطبان هدف است. از آن جا که این کالاها اغلب به صورتی کاربردی و جذاب طراحی می شوند؛ مشتریان آن را استفاده می کنند و جلوی چشم قرار می دهند. به این ترتیب، پیام و نام و نشان تجاری شرکت مکرراً، بدون صرف هزینه های اضافی به آن ها منتقل می گردد و یک ابزار تبلیغاتی خاموش در کنار مشتری خواهد بود. که در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی نام برند شما در ذهن او یادآوری می شود.

کاربرد هدایای تبلیغاتی

امروزه تحقیقات نشان می دهد که مشتریان، چه جدید و بالقوه و چه مشتریان قدیمی و وفادار سازمان ، پس از دریافت هدایای تبلیغاتی ، سریع تر به شرکت مراجعه می کنند و میزان سفارشات آنها افزایش می یابد و در هر صورت بیش از آن دسته از مشتریانی که هدیه ای دریافت نکرده اند، خرید می کنند یا ارتباط برقرار می کنند. بدیهیست هدایای تبلیغاتی خلاقانه، بهترین همراه در مسیر بازاریابی و فروش خواهد بود

و یا ممکن است مدیری تصمیم بگیرد به عنوان پاداش و ایجاد حس مثبت در کارکنان سازمان، وسایل اتاق کار آن ها را تغییر دهد. و به این ترتیب، ضمن تقویت روحیه ی کارکنان و نشان دادن توجه و حمایت خود از آن ها با درج لوگو یا پیام سازمان، بخشی از فعالیت های برند سازی درون سازمانی را از این طریق اجرا کند. در اینجا لازم است بدانید کاربردهای متنوع هدایای تبلیغاتی چیست تا در زمان و مکان مناسب از آنها استفاده کنید.

برند سازی درون سازمانی

برند سازی در جامعه

تشویق کارکنان

جذب مشتری بیشتر در نمایشگاه

تقدیر و تشکر از مشتریان وفادار

تقدیر و تشکر از مدیران

ویژگی هدایای تبلیغاتی چیست

مطمئن باشید که برترین استراتژی های ارتقای سطح فروش و سود آوری، با بهره گیری از هدایای تبیلغاتی ممکن خواهد شد.

هدایای تبلیغاتی می توانند کالا یا خدماتی مانند تخفیف ویژه، کاهش قیمت محصولات و غیره باشند. با اینکه هدایای تبلیغاتی غیر فیزیکی، در لحظه هیجانی خاص در گیرنده ایجاد می کند، اما ماندگاری اثر آن چندان چشمگیر نیست. اما از آنجاییکه هدایای تبلیغاتی فیزیکی، حواس انسان را درگیر می نماید؛ تأثیر و پایداری بیشتری در ذهن گیرنده خواهد داشت.

هدایای تبلیغاتی باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد تا در پیشبرد اهداف شما مفید عمل نماید و احتمال جلب نظر مخاطب بصورت تصاعدی نسبت به برند شما افزایش پیدا کند.

هدایای تبلیغاتی انعطاف پذیرند

شما می توانید هدایای تبلیغاتی متنوعی را به گروه های مختلف مشتریان در بازار هدف ارائه دهید و یا با انتخاب یک هدیه خاص، آن را به عنوان نماد یاد بود از شرکت خود به مشتریان تقدیم کنید. در هر صورت این ابزار تبلیغاتی می تواند در زمان های مختلف و در مکان های متنوع برای افراد گوناگون برای برند شما مفید و مؤثر باشد.

تبلیغات بلند مدت با هدایای تبلیغاتی با دوام

با ارائه ی هدایای مفید و کاربردی، دریافت کنندگان می توانند در طولانی مدت از آن استفاده کنند. و در نتیجه، اثر بخشی این ابزار قدرتمند،افزایش یابد. تاثیر و پیامدهای آنها قابل سنجش و ارزیابی است. هدایای تبلیغاتی، بهترین همراه در مسیر بازاریابی و فروش خواهد بود. با استفاده از آنها می توانید به سادگی ، رفتار، دریافت کنندگان را شناسایی کنید و با بهره گیری از شیوه های ساده مدیریت تبلیغات، در طول زمان، اثر بخش ترین هدایا را برای هر گروه از مشتریان قرار دهید. و به این ترتیب، هزینه های تبلیغاتی خود را در بهترین مسیر خرج کنید.

شناخت مشتریان از برند ها توسط هدایای تبلیغاتی

مکمل فعالیت بازاریابی هدفمند شرکت به شمار می آیند. با درک عمیق خواسته های مشتریان بالقوه می توانید هدایایی را ارائه کنید که برای هر بخش هدف شرکت، با توجه به ویژگی های جمعیت شناختی آن ها پرجاذبه باشد. شما با ارائه ی هدایای تبلیغاتی لاکچری می توانید پرستیژ کاری خود را نزد مشتریان بالا ببرید و یا با ارائه ی هدایای تبلیغاتی کاربردی و با کیفیت، میزان اهمیت کیفیت را برای مشتریان یادآوری کنید. زمانیکه یک ساعت با کیفیت به مشتری خود اهدا می کنید نشان می دهد که برند شما همواره کیفیت را در الویت قرار می دهد پس محصولات شما هم از کیفیت بالایی برخوردار هستند

به این خاطر کارشناسان معتقدند که هدایای تبلیغاتی، ارزش ادراک شده ی بالاتری را فراهم می آورند. ارزش ادراک شده هدایای تبلیغاتی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر تصمیمات خرید مشتریان به شمار می رود و اغلب این تاثیر از اثر بخشی سایر شیوه های تبلیغاتی فراتر می رود.

پایان و آغاز تبلیغات

زمانیکه برنامه های بازاریابی و فروش سازمانها ، به بخش خرید هدایای تبلیغاتی می رسد؛ باید بدانید که آنها برگ برنده شما خواهند بود. دیگر نیازی به استفاده از روشهای دیگر بازایابی نیست. زیرا با هدایای تبلیغاتی می توانید تبلیغات خود را در زمانها و مکانهای غیر قابل پیش بینی، تا دوردستها گسترش دهید. این ابزار تبلیغاتی قدرتمند می تواند مکمل سایر رسانه های تبلیغاتی باشد. استفاده از هدایای تبلیغاتی، به شما امکان می دهد که با بهره گیری از انواع رسانه ها و ابزار هایی که در اختیار دارید مبارزه ی تبلیغاتی یکپارچه ای را طراحی و پیاده سازی کنید.

بررسی های گسترده ما از شیوه ها و ابزار پیشبرد فروش به شما کمک می کند تا بتوانید با هر هدف و خواسته ای که در سر دارید برنامه منسجم و منحصر بفردی را برای فعالیت های بازار یابی خود طراحی کنید. حال که می دانید ارزش هدایای تبلیغاتی چیست ؛ وقت آن رسیده که با انواع هدایای تبلیغاتی آشنا شوید و برای کسب و کار خود بزرگترین موفقیت ها را متصور شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *